KONKURS – Zobrazuj słowem historię o Lechu Bądkowskim

2 listopada 2020

W ramach projektu Lech Bądkowski – żołnierz, pisarz, obywatel mamy przyjemność zaprosić wszystkich uczniów szkół gdańskich do udziału w konkursie.

ZOSTAŃ WSPÓŁTWÓRCĄ KOMIKSU!

Zadaniem uczniów jest napisanie scenariusza o życiu Lecha Bądkowskiego silne związanego z regionem pomorskim. Jego bogaty życiorys, to źródło inspiracji i godnych postaw do naśladowania. Jest to postać silnie naznaczona wydarzeniami II wojny światowej, okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej oraz początków Solidarności. Najlepszy scenariusz inspirowany przeżyciami Bądkowskiego zostanie zobrazowany przez rysownika Jacka Frąsia i udostępniony w internecie. To Ty możesz zostać jego współtwórcą.

Wystarczy stworzyć na podstawie źródeł historycznych krótką biograficzną historię Lecha Bądkowskiego. Skorzystaj je źródeł archiwalnych, które zebraliśmy [KLIK]. Opisz działania i idee Bądkowskiego. Pamiętaj, by w Pracy Konkursowej zawrzeć okresy, gdy pełnił takie role jak: żołnierz, pisarz, obywatel. Nad scenariuszem możesz pracować sam lub w grupie trzyosobowej.

Na autora lub autorów zwycięskiego scenariusza czeka nagroda główna o wartości 2 tysięcy złotych. Ponadto dwie wyróżnione prace zostaną nagrodzone gadżetami Fundacji.

Na Prace Konkursowe czekamy do 30 listopada, prosimy kierować je pod adres e-mail: fcs@fcs.org.pl

Pamiętaj o zapoznaniu się z regulaminem konkursu [KLIK].

Powodzenia!

Fundacja Centrum Solidarności 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.