SEGMENT czyli PRL dla początkujących

SEGMENT czyli PRL dla początkujących

AKTUALNOŚCI


Fundacja Centrum Solidarności na warszawskim spotkaniu o grach historycznych „Co jest grane?”

12-11-2010

10 listopada w siedzibie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” odbyło się spotkanie organizowane przez Małopolski Instytut Kultury na temat funkcji gier w działalności edukacyjnej i kulturalnej. W trakcie spotkania zaprezentowano wiele gier planszowych, terenowych, symulacyjnych i narracyjnych. Wśród prezentacji znalazła się również plenerowa gra „SEGMENT, czyli PRL dla początkujących”, która spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami ze względu na swoją innowacyjność i unikatowość.

 


Inauguracyjna gra „SEGMENT czyli PRL dla początkujących” za nami!

07-09-2010

Grę rozpoczęło tradycyjne przecięcie wstęgi przez przedstawicieli władz Fundacji – Prezes Zarządu Danutę Kobzdej oraz Dyrektora Jerzego Borowczaka.
W premierowej rozgrywce udział wzięli: dziennikarka Bożena Olechnowicz, przedstawicielka opozycji antykomunistycznej Bożena Rybicka-Grzywaczewska, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, aktor Mirosław Baka, podróżnik Marek Kamiński oraz muzyk Sławomir Łosowski. Emocji było sporo. Niektórzy z uczestników mieli problem ze startem, inni trafiali do aresztu. Trzeba było także podzielić się „rzuconymi” do sklepu cytrynami i pomarańczami z bratniej Kuby. Mirosław Baka, który wybrał drogę na skróty, bez większych problemów jako pierwszy dotarł do mety. Podróżnik Marek Kamiński miał możliwość zapisania się do partii oraz otrzymał paszport – co w czasach PRL nie było takie łatwe. Jednak historia lubi być przewrotna – ostatecznie Pan Marek wylądował na emigracji i grę ukończył jako ostatni.

Całemu wydarzeniu przypatrywali się lokalni mieszkańcy oraz uczniowie i uczennice z Gimnazjum nr 3 w Gdańsku.

Poniżej przestawiamy dokładne wyniki inauguracyjnej gry „SEGMENT”. Równocześnie zapraszamy na Plac Solidarności, gdzie można samemu „przetestować” grę.

WYNIKI GRY INAUGURACYJNEJ:

1)    Mirosłąw Baka
2)    Bożena Rybicka-Grzywaczewska
3)    Sławomir Łosowski
4)    Paweł Adamowicz
5)    Bożena Olechnowicz
6)    Marek Kamiński

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zamieszczonej na stronie Urzędu Miasta Gdańska oraz na stronie Fundacji.

 


Zapraszamy na inaugurację gry „SEGMENT, czyli PRL dla początkujących”

7 września o godzinie 13.00 na Placu Solidarności zagramy w „SEGMENT” po raz pierwszy.

W inauguracyjnej grze udział wezmą m.in. Paweł Adamowicz, Mirosław Baka, Bożena Grzywaczewska, Marek Kamiński i Bożena Olechnowicz.
Na ten dzień przygotowujemy specjalną oprawę gry – ale jej szczegóły niech pozostaną niespodzianką.


Fundacja otrzymała dofinansowanie od Miasta Gdańska na realizację gry SEGMENT w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony kultury i tradycji Miasta Gdańska na rok 2010.