Stoczniowy Warsztat Kulturalno – Oświatowy

O warsztatach

Do udziału w zajęciach poszukujemy osób w wieku 16-24 lat: kreatywnych, szukających inspiracji, twórczych.

Uczestnicy warsztatów rozpoczną dzień od krótkiego edukacyjnego spaceru po ważnych historycznie miejscach Stoczni – poznają jej topografię, zapoznają się z jej historią, poznają wydarzenia, które przyczyniły się do pokojowej rewolucji w Polsce i innych krajach bloku wschodniego. Następnie uczestnicy podzielą się na grupy  – planujemy dwa warsztaty do wyboru :

historia i projektowanie ubioru, stylizacja – warsztaty poprowadzi kultowa projektantka oraz modelka z okresu PRL-u – Grażyna Hase, w trakcie warsztatów będzie można dowiedzieć się jak zmieniała się moda w czasie czterech dekad PRL-u, a także samemu stworzyć stylizacje inspirowane tym okresem, a to wszystko pod okiem profesjonalistki, która podzieli się swoim doświadczeniem

taniec, muzyka – w czasie warsztatów uczestnicy przygotują choreografię do muzyki z epoki, pod okiem profesjonalnej instruktorki tańca a także poznają historię muzyki i tańca w PRL – które często były wyrazem buntu i oporu przeciw narzucanym przez władze komunistyczne schematom. Tancerze będą jednocześnie modelami, którzy zaprezentują ubiory, które powstaną w ramach warsztatów projektowania ubioru.

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszenia. Udział w projekcie jest bezpłatny. Warsztaty będą trwały od godziny 10.00-19.00 (14 sierpnia 2011). W ich trakcie organizator zapewnia obiad, napoje, oraz wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów.